Více o rozvozu krmiva se dočtete v kategorii Důležité informace . Více - Důležité iformace.

Irish Mash

Kód: 573
Neohodnoceno
Značka: St.Hippolyt
500 Kč
Na objednávku

Tradičně dietetický krmný doplněk. Chutná hotová směs s nízkých obsahem obilovin pro povzbuzení trávení a látkové výměny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Irish Mash je zvláštně jemné chutné krmivo, které je velmi blízké původní tradiční receptuře z pšeničných otrub a lněného semínka. Po staletí je Irish Mash krmen koním po těžké práci, v obdobích rekonvalescence nebo pro předcházení kolikám. Tekutá až kašovitá hmota ze lněného semene a pšeničných otrub působí povzbudivě na apetit a zažívání, očišťuje zažívací trakt (např. při klidových dnech na stání), a zlepšuje tak situaci látkové výměny.

Koně milují Irish Mash tak silně, že jej dobře přijímají jako první potravu po kolikách, operacích, těžkých nemocech, při nechutenství, žvýkacích problémech. Irish Mash podporuje regeneraci po soutěžích, v období připouštění, po porodech a velmi dobře se osvědčil i v období línání a výměny srsti.

 

Irish Mash může být krmen namísto energetického krmiva,  1 – 3 krát týdně, ve zvláštních případech (například po operacích nebo při žaludečních vředech) také výhradně, spolu se senem a krmnou slámou.
1 – 1,5 kg Irish Mash promíchejte se stejným množstvím horké vody, nechte stát cca 15 minut  a podávejte koni teplé.

Irish Mash lze míchat s výrobkem Equi Mall.

Irish Mash - Krmivo s tradicí

Složení:
Pšeničné otruby, ječmenné vločky, směs olejů ze semínek (lněné semeno, slunečnicové semeno)  9,2%, celozrnné ovesné vločky 9,0%,  kukuřičné vločky, melasa z cukrové řepy, jablečné výlisky, řízky z cukrové řepy, travní řezanka sušená teplým vzduchem, slupky vinné révy,  jablečný sirup, pivovarské kvasnice 1,4%, sůl, pšeničné klíčky, sladová kvasnicová mladina  1,0%, směs olejů (lněný, slunečnicový a z kukuřičných klíčků) lisovaných za studena 1,0%, extrakt z jader vinné révy, kukuřičné klíčky, koriandr 0,5%, vápník z mořských řas.

Doporučené dávkování
Na každých 100 kg tělesné hmotnosti koně rozmíchat cca 70 – 200 g Irish Mash ve stejném množství teplé až horké vody, nechat odstát cca 15 minut a podávat koni teplé. V letních měsících může být Irish Mash připravován také se studenou vodou, přičemž čas potřebný pro nabobtnání se zvyšuje na 30 minut. Zpravidla se krmí 1 – 3 krát týdně, v případě potřeby je možno nabízet ve zredukovaném množství i denně.

Dietní krmný doplněk pro koně, vhodný při chronických poruchách tlustého nebo tenkého střeva a v rekonvalescenci nebo při podváze. Doporučené období krmení: 6 týdnů. Před krmením nebo před prodloužením krmného období doporučujeme obrátit se pro radu na veterináře. Vhodné také pro stará zvířata.

Doplňkové parametry

Kategorie: Potřeby pro koně
Hmotnost: 15 kg